3 Nisan 2019

WingTsun Çocuk

Çocuklar için WingTsun

WingTsun çocuk nedir?

Çocuklar için yüzme sporunun fayda ve eğlencesi ne ise, WingTsun’da en az yüzme kadar eğlenceli ve faydalı bir uğraş, hatta güzel bir hobidir.

Çocuk fevkalade seri, hızlı ve bütünlüğüne uygun bir antrenman sistemiyle kendini koruyup kollamayı; stres dolu ve riskli durumlarda kendisini muhafaza etmeyi, duruş ve davranışını kontrol etmeyi öğrenecek, çocuktaki bu olumlu gelişme hem aileler, hem de okul çevresi, öğretmen ve eğiticileri tarafından da fark edilecektir.

Çocuğunuz WingTsun antrenmanlarından öğreneceği, savunma saldırı tekniklerini, yalnızca zor durumda karşılaştığında, takip edildiğini hissettiğinde, çevresinde rahatsız edildiğinde sadece tehlikeyi bertaraf etme gayesiyle kullanacaktır.

WingTsun çocuk eğitiminde gaye galip gelmek, gösteriş yapmak, rakip savunmasız ve yerde iken onu yaralamak değildir ve olmamalıdır.

Çocuklarımız kavga etmek istemeyecek, sadece mecburi durumlarda, şiddetin her türlüsüyle etkili bir şekilde baş edebilecek ve tehlikeyi savuşturacaklardır.

Bu gaye yolunda antrenmanlarda  çeşitli rol değişimleri yapılır ve hedefe ulaşılmaya çalışılır. Bunun yanında çeşitli egzersiz ve tekniklerle, iki el ve kol kullanılarak, bedenin orta kısmı hedef alınarak, seri ve adeta şimşek hızıyla uygulamaya konulur.

Öğreti ve eğitime temel oluşturacak tarzda anlatılar, izahlar, örneklemeler, pratik ikili karşılaşmalar, sparinglerle ve dikkat, konsantrasyon, yardımseverlik ve ikili iletişimle desteklenir.